چگونه اصل یا تقلبی بودن ...
چگونه اصل یا تقلبی بودن قطعات هیوندای ولوستر را تشخیص دهیم؟

چگونه اصل یا تقلبی بودن قطعات هیوندای ولوستر را تشخیص دهیم؟

18 ژانویه 20 اخبار هیوندای

تنوع خودروها و محصولات هیوندای بسیار زیاد است و تقریبا برای اکثر سلیقه ها یک نمونه عالی و بی نقص در ویترین  این کمپانی وجود دارد. یکی از نمونه های لوکس و عالی این شرکت، هیوندای ولوستر است.در این مقاله، ضمن معرفی کوتاه این خودرو، به شما نکاتی درباره خرید قطعات ولوستر نیز ارائه خواهیم داد. بنابراین اگر قصد خرید هر کدام از لوازم یدکی ولوستر را دارید دست نگه دارید و حتما این مقاله را بخوانید.

معرفی کوتاه خودرو هیوندای ولوستر

هیوندای ولوستر یا (Hyundai Veloster) یکی از خودروهای لوکس، کوپه ای و 3 دره هیوندای است. تولید این خودرو از سال 2011 شروع شد و تاکنون نیز هواداران و استفاده کننده های زیادی در سراسر جهان دارد.

اصول طراحی ولستر و ویژگی های آن باعث شده که این خودرو در کلاس ماشین های کامپکت کوچک جای داده شود. این خودرو مجهز به سیستم جعبه دنده 6 حالته در دو نوع دست و خودکار است.

به طور کلی تمام نسل های این خودرو دارای تجهیزات و امکانات رفاهی خوبی هستند و قیمت نسبتا خوبی نیز دارند. نمونه های ابتدایی این خودرو به دو صورت عادی و توربو روانه بازار شد. اما این دو تیپ دیگر به صورت جداگانه تولید نمیشوند. و هیوندای به نوعی آن ها را با هم تلفیق کرده است و در قالب یک محصول جدید اما با همان نام عرضه میکند.

ادامه مقاله را بخوانید تا اطلاعاتی درباره نحوه خرید قطعات ولوستر به دست بیاورید و بتوانید بهترین قطعات و لوازم یدکی این خودرو را تهیه و خریداری کنید.

خرید قطعات و لوازم یدکی ولوستر

هر ماشینی حتی اگر بهترین برند و  مدل دنیا هم که باشد، و حتی اگر از لحاظ ظاهری و فنی هیچ مشکلی نداشته باشد، بلاخره با اتمام تاریخ انقضا و کیفیت قطعاتش نیازمند تغییر لوازم یدکی است. بنابراین شما هم به عنوان دارنده هیوندای ولوستر بلاخره زمانی نیازمند تعویض قطعات ولوستر خواهید بود.

بازار خرید و فروش قطعه در ایران داغ داغ است و از هر نوع قطعه و لوازم یدکی پر شده است. متاسفانه علاوه بر کالاهای اصلی و نو، تعداد بسیار زیادی قطعه تقلبی و غیر اصلی نیز در بازار وجود دارد. و خدا را چه دیدید شاید شما هم چند باری لوازم یدکی تقلبی خریداری کرده باشید و یا باز هم در دام قطعه فروشان تقلبی بی افتید.

قطعات و لوازم یدکی تقلبی ولوستر چگونه وارد بازار می شوند؟

به طور کلی لوازم یدکی هیوندای که تقلبی هستند، از 3 کانال زیر وارد بازار قطعه فروشان میشوند:

 • قاچاق کالا از خارج به داخل
 • تولید لوازم و اجناس به صورت غیر استاندارد در کشور
 • در موارد معدودنیز با توجه به تبانی هایی، قطعات از گمرگ یا لابراتوارهای تولیدی کشور نیز عبور داده میشوند

خرید لوازم یدکی اصلی = کاهش به خطر افتادن زندگی

کیفیت لوازم یدکی ماشین، نه تنها روی عملکرد آن ها تاثیرگذار است، بلکه مستقیما یا غیرمستقیم ممکن است با جان سرنشینان نیز سروکار داشته باشد. بنابراین انتخاب نوع و کیفیت تمام قطعات یدکی هیوندای واقعا مهم است و شوخی بردار نیست، چون به نوعی با جان ما سروکار دارد.

اما با وجود اهمیت کارکرد و کیفیت این قطعات، متاسفانه با گسترش تولید لوازم جانبی تقلبی که دارای قیمت کمتر نیز هستند، مشتریان و مصرف کننده گان رو به خریداری این قطعات تقلبی آورده اند.

با وجود این رقابت ناسالم و عدم تناسب لوازم جانبی اصلی و تقلبی در بازار، خیلی ها از برندهای خوش نامی مثل هیوندای سوء استفاده کرده و اقدام به فریب مشتریان کرده اند.

تقریبا بیش از نصف تصادفات خودروها در کشور عربستان و جان باختن 26 هزار نفر در هند تنها گوشه هایی از جوانب و خسارات جانی کالاها و لوازم یدکی تقلبی در جهان است.

چگونه قطعات ولوستر اصل و تقلبی را از هم تشخیص دهم؟

موارد زیر به شما کمک میکند تا بهترین و اصلی ترین قطعات هیوندای ولوستر را خریداری کنید:

 1. تفاوت بسته بندی های اصلی و تقلبی

قطعات اصلی و لوازم یدکی ولوستر در بسته بندی هایی موسوم به جنیون عرضه میشود. اولین راه برای تشخیص و خریداری کالای اصل و جنیون توجه به نوع و ویژگی های بسته بندی است. تفاوت ها به صورت زیر است:

 • رنگ بسته بندی تقلبی معمولا کاملا به رنگ بسته بندی های جنیون نیست (یا کمرنگ تر یا پررنگتر هستش)
 • نوع بسته بندی جنیون کیفیت بالایی دارد و نمونه تقلبی بدون هیچ کیفیتی بسته بندی شده اند
 1. توجه به لگو و نماد روی بسته بندی های قطعات ولوستر + برگ گارانتی

کیفیت چاپ و لمس لگوی درج شده روی بسته بندی های کالای جنیون متفاوت است. و چنانچه لوازم یدکی ولوستر دارای لگوی معتبر و برگه گارانتی باشند، میتوانید به راحتی و بدون دردسر آن ها را هنگام خرابی تعویض کنید.

 1. توجه به کیفیت قطعات

یکی از بارزترین تفاوت های قطعات اصلی و تقلبی هیوندای تفاوت کیفیت آن ها است. اگر یک نمونه تقلبی و اصلی را کنار هم بگذاریم و با هم مقایسه کنیم، متوجه وجود تفاوت های فاحشی در کیفیت آن ها خواهیم شد. لوازم یدکی ولوستر اصلی و تقلبی در فاکتورهای زیر تفاوت های بسیار زیادی با هم دارند:

 • فاکتور وزن
 • تفاوت آلیاژ
 • لمس کردن قطعات
 • نوع پرداخت قطعات
 • نحوه و شکل جوش خودرن
 • نحوه پرچ شدن قطعات
 • فونت و نحوه نگارش حروف و جملات روی بسته بندی و قطعات ولوستر

4. قطعات ولوستر را از فروشگاه معتبر و باسابقه خرید کنید

بعد از شناسایی و تشخیص اصل یا تقلبی بودن انواع لوازم یدکی هیوندای ، نوبت به پیدا کردن یک فروشنده خوب و مجاز است. هرچند که تعداد زیادی فروشگاه لوازم یدکی ولوستر وجود دارد اما پیدا کردن آن ها کار آسانی نیست. برای پیدا کردن یکی از آن ها میتوانید از اشخاص زیر کمک بگیرید:

 • کسانی که تجربه تعویض یا خریداری این لوازم را دارند
 • پرس و جو از تعمیرکاران
 • تحقیق در اینترنت

خوشبختانه با وجود اینترنت میتوان با گوشی و لپ تاپ به راحتی به اطلاعات خوبی در این باره دست یافت. فروشگاه های مختلف عرضه قطعات هیوندای و کیا مثل الماس پارت، وبسایت دارند و اطلاعاتی درباره قطعات خود به نمایش گذاشته اند که میتوانید با مقایسه محصولات آن ها را خریداری کنید.

خرید قطعات و لوازم یدکی هیوندای و کیا در الماس پارت

همانطور که گفته شد، سعی کنید از مراکزی خرید کنید که کیفیت و اصالت محصولاتشان ثابت شده باشد. چنانچه به دنبال خرید و یا گرفتن مشاوره قطعات و لوازم یدکی هیوندای خود هستید، حتما بخش محصولات سایت ما را نگاه کنید یا با ما تماس بگیرید ما به شما در خرید بهترین قطعات مشاوره میدهیم.