3 نکته مهم که باید ...
3 نکته مهم که باید قبل از خرید قطعات هیوندای اکسنت بدانید

3 نکته مهم که باید قبل از خرید قطعات هیوندای اکسنت بدانید

24 ژانویه 20 اخبار هیوندای

اگر قصد خرید قطعات هیوندای و به طور خاص لوازم یدکی اکسنت را دارید، دست نگه دارید و حتما اول این مقاله را بخوانید، آنگاهاقدام به خرید این لوازم کنید. ما در این مقاله به صورت خلاصه به معرفی این ماشین خواهیم پرداخت و به شما کمک میکنیم تا بتوانید بهترین لوازم یدکی اکسنت را تهیه و خریداری کنید.

معرفی کوتاه خودرو هیوندای اکسنت

هیوندای اکسنت (Hyundai Accent) یکی از تولیدات موفق شرکت هیوندای واقع در کشور کره جنوبی است. این خودرو اولین بار در سال 1994 وارد بازارهای جهانی شد. در سال 2000 بود که این ماشین در کشور مبدا آن تحت عنوان هیوندای ورنا نیز شناخته شد. اما در بازارهای جهانی این خودرو همچنان هیوندای اکسنت خوانده می شود.

ورود این خودرو به ایران نخستین بار در سال 90 صورت گرفت. واردات و مونتاژ اکسنت توسط شرکت کرمان خودرو صورت گرفت و از همان ابتدا دو نوع گیربکس دستی و خودکار آن نیز در ایران عرضه شد.

تقریبا از سال 96 بود که کرمان خودرو همزمان با عرضه نسل 4 این ماشین دوباره مونتاژ اکسنت را از سر گرفته و همچنان ادامه میدهد. از لحظه آغاز تولید اکسنت، تا کنون 5 نسل موفق از آن تولید شده و از سال 2017 نسل پنج در بازارها موجود است.

انواع لوازم یدکی اکسنت در بازارهای ایران

بازارهای قطعه فروشی در ایران پر شده از انواع و اقسام لوازم یدکی خودروها. هر نوع قطعه که شما فکرش را بکنید در این بازارهای پیدا می شود و در این بین، تعداد زیادی قطعه تقلبی هر روزه بین فروشنده ها و خریداران رد و بدل می شود. و خدا را چه دیدید شاید شما هم چند بار تاکنون لوازم یدکی تقلبی خریداری کرده اید، یا باز هم ناخواسته و ندانسته نمونه های تقلبی خریداری کنید.

لوازم یدکی تقلبی و قطعات ولوستر غیر اصل موجود در ایران

به نظر میرسد تعداد بالای این قطعات تقلبی از سه راه زیر وارد کشور و بازارهای قطعه فروشان میشود:

 • ورود قاچاقی قطعات از مرزها
 • تولید آماتور قطعات با وسایل و مواد بی کیفیت و بسته بندی آن ها
 • عبور لوازم تقلبی با تبانی از گمرک

خرید لوازم یدکی اکسنت اورجینال = کاهش به خطر افتادن زندگی

طبق یک قاعده نانوشته، جزئی ترین قطعه خودرو روی عملکرد بخش ها و قطعات اصلی نیز تاثیر میگذارد. تاثیرگذاری این قطعات میتواند حتی روی زندگی و جان افراد و سرنشینان نیز تاثیر بگذارد. بنابراین احتمالا خود شما هم میدانید که خرید قطعات با کیفیت و اورجینال میتواند نه تنها طول عمل خودرو شما را بهبود ببخشد، بلکه به نوعی جان شما را نیز حفظ میکند.

به نظر میرسد دلیل تمایل نشان دادن خریداران به تهیه قطعات تقلبی، قیمت پایین و همچنین دسترسی آسان به آن ها است. غافل از آنکه قیمت پایین قطعات اکسنت تضمین کننده کیفیت آن ها نیست.

تقریبا بیش از نصف تصادفات خودروها در کشور عربستان و جان باختن 26 هزار نفر در هند تنها گوشه هایی از جوانب و خسارات جانی کالاها و لوازم یدکی تقلبی در جهان است.

قطعات هیوندای اکسنت

نحوه تشخیص قطعات و لوازم یدکی اکسنت اورجینال و تقلبی از هم

با توجه به 3 نکته پایین می توانید در نهایت با دید بهتری لوازم یدکی اکسنت را خریداری کنید:

 1. حتما و حتما به نوع و نحوه بسته بندی قطعات هیوندای اکسنت توجه کنید

اکثر لوازم یدکی و قطعات هیوندای به شکل جنیون وارد بازار می شوند. بسته بندی جنیون استاندارد است و میتوان با نگاه کردن به آن متوجه اصل یا تقلبی بودن آن شد. دو مولفه زیر میتواند به شناسایی اصل یا تقلبی بودن کالا بر اساس بسته بندی به شما کمک کند:

 • رنگ بسته بندی: بسته بندی های تقلبی کمرنگتر یا پررنگتر از بسته بندی جنیون هستند.
 • نوع بسته بندی: متریال ها و مواد اولیه بسته بندی جنیون با کیفیت هستند و از اصالت برخوردارند.
 1. برگه گارانتی قطعات هیوندای اکسنت

کالایی خریداری کنید که علاوه بر دارا بودن بسته بندی اورجینال، برگه گارانتی نیز داشته باشد. زیرا اگر لوازم جانبی خریداری شده شما دارای برگه ضمانت باشد میتوانید در صورت خرابی آن، اقدام به تعویض آن قطعه کنید.

 1. به کیفیت قطعات اکسنت توجه کنید

قطعا کیفیت قطعات اورجینال و جنیون بیشتر از قطعات تقلبی است. تفاوت کیفیت این دو را میتوان به راحتی با کنار هم گذاشتن نمونه های تقلبی و اصلی متوجه شد. این دو نوع در موارد زیر با هم متفاوت هستند:

 • سبک و سنگینی
 • نوع آلیاژ های بکار رفته در آن ها
 • تفاوت سطوح قطهات حین لمس
 • کیفیت پرداخت اجزاء
 • شکل ظاهری جوشکاری قطعات
 • پرچ قطعات
 • فونت روی بسته بندی و روی قطعه

4قطعات اکسنت را تنها از فروشنده های مجاز بخرید

بعد از تشخیص اورجینال یا فیک بودن انواع لوازم یدکی هیوندای ، اکنون باید به فکر خریداری آن ها از فروشگاه ها و فروشنده های مجاز باشیم. تعداد فروشنده ها در ایران زیاد است ولی تعداد فروشگاه های مجاز زیاد نبوده و پیدا کردن آن ها آسان نیست. اگر میخواهید فروشگاه خوبی پیدا کنید باید از افراد باتجربه زیر سوال بپرسید:

 • کسانی که تجربه تعویض یا خریداری این لوازم را دارند
 • درخواست آدرس فروشگاه های معتبر از تعمیرکاران تخصصی
 • گشت و گذار در اینترنت

خوشبختانه با وجود گوشی های هوشمند می توان به راحتی اطلاعات خوبی درباره انواع قطعات هیوندای به دست آورد.  فروشگاه های مختلف عرضه قطعات هیوندای و کیا مثل الماس پارت، دارای وبسایت اینترنتی هستند و اطلاعات جامعی درباره قطعات خود به نمایش گذاشته اند که میتوانید با مقایسه محصولات آن ها را خریداری کنید.

خرید قطعات و لوازم یدکی هیوندای و کیا در الماس پارت

همانطور که گفته شد، سعی کنید از مراکزی خرید کنید که کیفیت و اصالت محصولاتشان ثابت شده باشد. چنانچه به دنبال خرید و یا گرفتن مشاوره قطعات و لوازم یدکی هیوندای خود هستید، حتما بخش محصولات سایت ما را نگاه کنید یا با ما تماس بگیرید ما به شما در خرید بهترین قطعات مشاوره میدهیم.